Tag: шлаг

Десерти

Брз англиски колач: Меки чоколадни коцки со шлаг

Одличен рецепт, фантастичен вкус! Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува […]

Tips & Tricks

Правила за снег од белки – Вака ќе добиете цврст и густ шлаг

Ако сакате да изматите снег од белки, тогаш треба да знаете неколку трикови. Јајцата треба да се на собна температура, да бидат суви и чисти. Доро е да користите пластични садови. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Бомбици од пченица Чоколадни топчиња што се топат во уста ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна […]

Десерти, Посно и веге

Кремаст посен десеерт: Колач од само 2 состојки

Одличен посен колач кој се прави од само 2 состојки. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Десерти

Чоколаден мус со шлаг или овошје – Брз десерт во чаши

Направете вкусен и брз колач во шолја.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Точни мерки за навкусен шлаг – Има важно правило за јајцата

Ова е рецептот со точни мерки за шлаг. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство   […]

Десерти

Мафини со банана и шлаг: Десерт за секаква прилика

Вкусен десерт кој ќе го обожавате! Уживајте! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со […]

Десерти

Точни мерки за домашен шлаг – Постапка со која ќе биде совршено изматен

Шлагот од белки кој го правиме дома со шеќер има супер вкус и се разликува од оној купен во продавница, а ова се точните мерки и постапката за истиот: Ви требаат 5 белки со 5 лажици шеќер.Се користат јајца кои половина час пред подготовката биле на собна температура. Се мешаат […]

Десерти

Брз десерт: Мафини со јагоди и шлаг

Десерт кој се подготвува за миг… Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач […]

Tips & Tricks

Матите белки а не сакаат да се зацврстат – Има мал трик во кујната

Ако сакате цврст снег од белки, многу треба да внимавате да не падне ни делче од жолчката. Имено, ако не ви се стврднува снегот, има мал трик. Додајте малку лимонов сок и се ќе се среди. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид […]

Десерти

Торта побрза од кафе – Нема печење, долго стоење и мачење

Направете брза бела и кремава торта без многу губење време, мака и печење. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк:Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за […]