Tag: шкаф

Tips & Tricks

Вака шкафот нема да има бактерии и ќе мириса убаво – има трик од кујната

Ако сакате да го освежите вашиот шкаф, односно алиштата, се што ви треба е малку вотка. Испрскајте неколку капки, ќе ги снема сите непријатни мириси. Ако исчистите по вратите од внатре со вотка ќе се решите и од бактериите. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело […]