Tag: шеф Марк Де Јонг

Повеќе, Препораки

Шеф Марк Де Јонг најави голем кулинарски настан годинава во Македонија

Во органзација на EMKICE (Euro Macedonian Knowledge Innovation Center) и ММЦЦ (Macedonian Multiethnic Culinary Chefs) се одржа презентацијата на искуства и ЕУ проекти добиени изминатите години во Република Македонија и официјалното отпочна со работа EUFAA Акцелераторот и Академијата за ЕУ фондови и Грантови (eufundingaccelerator.mk). Покрај анализата на добиените проекти и […]

Главни јадења, Препораки

Телешко месо во сос од буковка

Ова главно јадење навистина има одличен вкус. Продолжуваме со рецептите од фаранцуската кујна подготвени од Шеф Marc De Jongh за време на часовите по готвење во рамки на проектот Кулинари. Сервирајте со полнети тиквици и рости од компир. На здравје! Повеќе информации за часовите за готвење во рамките на проектот […]

Предјадења, Салати

Салата со рукола и пилешко

Не само што ќе откриеме премногу добар рецепт за салата, туку Шеф Marc De Jongh за време на часовите по готвење во рамките на проектот Кулинари. ни открива рецепт и за маринада за пилешко месо, како и одличен рецепт за дресинг за салата. Уживајте и задолжително направете ја оваа салата […]