Tag: шери

Салати

Брза и вкусна моцарела салата

Направете вкусна салата од моцарела и шери домати. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Главни јадења

Тестенини со шери и моцарела

Следниот ручек нека ви биде малку полесен, а еве и вкусен рецепт. Добар апетит! Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос […]

Салати

Брза и лесна: Освежувачка шери салата

Направете едноставна салата со шери домати и краставици која освежува. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт […]

Деликатеси

Ароматично и вкусно: Шпански сос со шери домати и лук

Направете шпански сос. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за […]

Салати

Салата полна шери домати – Вкусот на пролетта

Направете вкусна салата со шери домати. Се сече се, се меша во сад и се јаде. Горе декорирајте со кашкавал. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 […]

Препораки

Мини топчиња кои пукаат од здравје – Колку се здрави шери доматите

Шери доматите се мали топчиња полни супер вкус и здравје кои треба често да ги јадете. Имаат витамини Ц и А, Б и Е и К и помагаат за имунитет, имаат минерали и помагаат за инфекции и грип и настинка. Регулираат и крвен притисок, се борат и со анемија. Идеален […]

Meat

Крчка и мами со арома: Пилешко со шери домати

Направете вкусно пилешко со шери домати. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на вишокот калории Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Видео, Главни јадења

Највкусно пециво со шери – ова е тајната за магија од тесто

Ако сакате солени пецива, ова е идеален предлог за крцкаво пециво со шери домати. Идеална комбинација, лесно за подготовка и совршен вкус. Ова е се што ви треба: Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки […]

Видео, Предјадења

Балканот полуде по овој рецепт: Погачи со шери, нов рецепт, супер вкус

Направете вкусни и брзи погачи со шери домати. Имаат неодолива арома. Ова е подготовката и потребните намирници: Видеото погледнете го тука: Поврзани рецепти на Gotvi.mk: Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола и пилешко Полнет ананас со ориз и пилешко Шпагети со гриловано пилешко и песто сос ВИДЕО:  Рецепт […]

Видео, Главни јадења

ПОВКУСНО ОД ПИЦИ И ПИТИ: Крцкаво тесто со шери и маслинки

Направете нешто вкусно, неодоливо, за кое сите ќе ви бараат рецепт. Повкусно од пита и пица, фокача со шери и маслинки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките […]