Tag: Шерифовиќ

Забава

ФОТО: Марија Шерифовиќ ослабна 10 килограми – еве како изгледа

Марија Шерифовиќ месециве мака мачи со килограмите, па реши да се стави на диета со која симна 10 килограми. Еве како изгледа ѕвездата сега, разликата е очигледна. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен […]

Повеќе

ФОТО: Што и е на Марија Шерифовиќ?

Српската пејачка, Марија Шерифовиќ овие денови во медиумите е актуелна по наводна тајна врска со ќерча на богат српски бизнисмен. Но, неа мува не ја лази за сите озборувања во јавноста. Таа и понатаму растура на Инстаграм. Еве што објави вчера: Il si nindza il si mindza 😂👽 A photo […]

Забава

ФОТО: Марија Шерифовиќ ослабе и го најави концертот во Загреб

Марија Шерифовиќ пред неколку дена на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа дека е речиси преполовена. „Она кога не јадеш ништо 10 дена и се „исушиш. Затоа од понеделник сарма, мусака, проја…“, напиша познатата пејачка под фотографијата. Таа предмалку (11.09.2016 година) потсети за нејзиниот концерт во Загреб кој […]

Забава

ФОТО: Марија Шерифовиќ се „исуши“: Немам јадено ништо 10 дена

Марија Шерифовиќ најверојатно била на диета. Таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која се гледа дека е речиси преполовена. „Она кога не јадеш ништо 10 дена и се „исушиш. Затоа од понеделник сарма, мусака, проја…“, напиша познатата пејачка под фотографијата. Изгледа толку сериозно ја сфатила диетата, што на Марија […]

Забава

Пинкови ѕвезди: Трансфери од жирито на Ѕвездите на гранд како во Премиер лигата

Во српските медиуми секојдневно можеме да прочитами за разни трансфери од жирито на Гранд во жирито на Пинкови ѕвезди. Се вртат и шпекулираат вртоглави суми кои почнуваат од десетици илјади евра, а стигнуваат и до неверојатни 500 илјади евра. Првата потврда стигна за Шабан Шаулиќ, а деновиве интензивно се шпекулира […]

Повеќе

ФОТО: Марија Шерифовиќ се фотографираше со бебе – Фановите воодушевени

„Ново бебе е како почеток на сите работи, чуда, надеж, сон за можностите“, напиша Шерифовиќ по фотографијата која ја објави на Инстаграм. Таа не објави чие е тоа бебе, а фановите беа воодушевени од оваа нејзина фотографија коментирајќи дека ќе биде добра мајка. A new baby is like the beginning of […]