Tag: шербет

Десерти

Сочни гурабии со шербет

Направете вкусни гурабии. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден и ќе бидете […]

Tips & Tricks

Трик со кој баклавата нема да се лепи – Сите грешиме со шербетот

Има трик за баклавата да биде соврпена и да не се лепи. Имено, се препорачува со шербет да се прелие дури утредента или по ден два. Така нема да биде тешка и да се лепи. Треба да отстои па да се послужи за да не биде сува. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: […]

Tips & Tricks, Десерти

Не се прелива само еднаш со шербет – Важно правило за вкусна баклава

Сите сакаме вкус на убава баклава со прелив на неа, но има важно правило толку за шеќерниот сируп. Баклавата треба да се прелие со шербет 3-4 пати.По печењето се лади целосно и се прелива со врел сируп. Потоа пак се лади и се цеди сирупот кој не го впила. Се […]

Десерти

Крцкаат а врз нив тече шербет: Домашни мини тулумби

Кој не сака вкусни и сочни тулумби? Направете мини тулумби брзо и лесно дома. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков […]

Десерти

Грчки шербет крофни: Направете ги познатите „Лакомадес”

Направете ги вкусните Лакомадес, грчки шербет крофнички. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја […]

Десерти

Шербет торта со многу чоколадо – од една смеса две кори

Направете вкусна чоколадна торта со шербет која се топи во уста.Незаборавно доживување, ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Десерти

Шербет торта: Оригинален десерт за највкусниот чоколаден десерт

Ако сте љубител на класичната комбинација од чоколадо и ореви, тогаш оваа торта е идеален десерт за вас, кој можете да го послужите во сите прилики. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно […]

Десерти

За Балканот ова е торта број 1: Едноставен рецепт, а резултатот фантазија

Направете вкусна торта по која полуде цел Балкан. Едноставно и лесно.Ова е рецептот:     Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус и […]

Десерти

Турска баклава – Многу вкусен рецепт

Направете вкусна турска баклава од која сите ќе побараат парче повеќе. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Десерти

ВИДЕО ДЕСЕРТ: Тулумби по рецептот на баба

Ако сте љубител на благо сигурно обожавате тулумби. Еве совршен рецепт на каналот на Бабина кујна.   Повеќе на Готви.мк: Палачинки за гурмани ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со […]