Tag: шведски

Повеќе

ВИДЕО: Рецепт за крцкави компирчиња на шведски начин

Крцкави од надвор, сочни и меки одвнатре. Погледнете го овој брз рецепт како да направите компири на шведски начин: Овој компир на шведски начин е наречен Хазелбек, во чест на ресторанот каде прв пат е зготвен, а кој го носел името Хазелбекен. Повеќе кулинарски трикови за повкусни јадење прочитајте тука […]

Tips & Tricks, Видео, Главни јадења

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња на шведски начин

После рецептот за компир на шведски начин, овие ќофтиња се уште еден доказ за превкусната скандинавска кујна. Еве како да го приготвите: Повеќе детали погледнете во видеото: Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови овде Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин […]