Tag: Шведенплац

Главни јадења, Посно и веге, Ресторани

Нудли со зеленчук

Билјана, инспирацијата за овој рецепт ја добила во Виена, на Шведенплац, каде вели дека јадела едни од највкусните нудли. Само, овој рецепт е без пилешко месо, па може да го јадат и оние кои постат или се хранат вегетаријански, додава таа. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Оризови нудли со […]