Tag: шарска

Главни јадења, Ресторани

Шарска плескавица

Кој пробал – знае 🙂 Кралица на плескавиците. Прочитајте го Gotvi.mk рецептот и имајте пријатен ручек.   На здравје! Прочитај поврзани рецепти: Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири