Tag: шарен

Повеќе

Изненадете ги сите дома – Направете шарен лед

Ако сакате нешто едноставно, а креативно дома, ви треба сад за лед и вода. Ставете вода за да се замрзне, но ставете во неа и малку сируп од лимон, портокал, малини…или по избор.Ќе добите шарен лед кој сите ќе ги воодушеви. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како […]

Повеќе

За ноќи со пријателите: Направете нешто на кое сите ќе ви завидуваат

Направете вкусен и на изглед прекрасен лед дома. Ви требаат овошје по избор, како јагоди, аронија, боровинки, малини…и секако вода. Во сад за лед ставете од овошјето, па ставете вода. Оставете добро да се замрзне. Супер е со лимонади, сокови и коктели. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – нема […]

Десерти

Брз чоколаден колач од микро – се прави за 5 минути

Направете брз колач во микро. Чоколадно и вусно.Ова е рецептот.     Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш […]

Десерти

Чоколадни лентички кои децата ќе ги сакаат – Шарени и вкусни

Направете посни и вкусни колачи кои не само што имаат супер вкус, туку имаат и одличен изглед. Ова се чекорите за подготовка: Уживајте во овој чоколаден вкус за сите генерации 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди […]

Главни јадења, Предјадења

Шарен ориз – Дали сте јаделе ваков деликатес?

Направете вкусен, шарен ориз кој е совршен за мезе или главно јадење.Ова е се што ви треба и подготовката: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и праз Направете кремава ориз […]

Видео, Десерти

НЕМА ПОЕВТИН КОЛАЧ: Шарен колач, мек како душа

Направете шарен колач со брзи и евтини состојки од кујната:       Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот 10 „убијци“ на вишокот калории Ако […]

Видео, Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Шарен велигденски колач

Лесен за подготовка, креативен и вкусен. Направете шарен велигденски колач.Ова е рецептот и начинот на подготовка: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители Грижете се за здравјето на бебето: […]