Tag: шарено

Видео, Главни јадења

ШАРЕНО ПОЛЕ – на оваа пита и нема рамна

Оваа пита со вкусот и изгледот ги надминува сите други. Се вика шарено поле, а се прави со многу зеленчук и е навистина неодолива.Ова е се што ви е потребно, како и начинот на подготовка:   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза […]

Видео, Посно и веге

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Оваа пица нема тесто, се прави со карфиол и многу зеленчук, здрава е и вкусна.Ова е се што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека […]

Салати

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Вкусни и креативни салати – живејте здраво!

Оброкот не е оброк без салата. Салатите се богат извор на витамини, а со тоа и богат извор на здравје, па затоа се особено важни во есенскиот период во кој има многу настинки и грипови.Ви нудиме видео рецепт за три генијални идеи за салати.   Повеќе рецепти на Готви.мк: Сигурно […]

Pastes

ВИДЕО: „Паста три колоре” – шарени тестенини за 15 минути

Тестенините имаат одличен вкус, а ако имаат три бои, тогаш се уште повкусни и изгледаат совршено на бела чинија.Ви нудиме брз и вкусен рецепт за ручек со семејството.   Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета […]

Десерти

ЧИНИЈА ПОЛНА БОИ: Видео рецепт за најслаткиот десерт на светот

Ако сакате да ги изненадите вашите најмили со нешто ново во кујната, тогаш овој десерт е за вас. Се прави многу лесно, не чини многу пари, а со својот изглед и вкус ќедонесе среќа и незаборавни мигови во домот.Погледнете го видеото за подготовката која долго ќе ви остане во сеќавање: […]

Десерти

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Колачиња со најубавите бонбони од детството

Вкусни, лесни, брзи и шарени. Направете колачиња со вкусот на детството. М&М бонбоните сите ги сакаме, а сега ќе ви послужат за супер десерт.Подготовката и состојките погледнете ги во видеото: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: […]

Повеќе

ВИДЕО: Примамливо, вкусно, шарено – работата во кујна претворете ја во забава

Направете супер декорации на колачиња во кои ќе уживате за време на викендот со своите најблиски. Изненадете ги и направете си ја работата во кујна вистинско уживање и забава.Се што треба да направите е да го погледнете видеото: Повеќе вести на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо […]

Повеќе

ВИДЕО: Шарено и екстремно вкусно – Не сте виделе повкусен милкшејк

Шерени бои, вкусни благи намирници и неодолива декорација. На следното видео погледнете како да направите вкусен грандиозен милкшејк од кој застанува здивот.https://www.youtube.com/watch?v=m8WACcHLeeQ Повеќе вести на Готви.мк:   Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија На традиционален британски појадок со Џон Њуман Кои […]

Десерти

ВИДЕО рецепт за кул мајки: Шарена торта од најубавите бонбони за деца

Направете ја најшарената торта за вашите деца која ќе измами искрена детска насмевка на нивните лица. Бонбоните скитлс можат да бидат одлична намирница за супер вкусна торта. Сепак, не само децата, ќе и се радуваат и возрасните.Погледнете како да ја подготвите оваа уметност од торта во следното видео: Повеќе рецепти […]

Посно и веге

Хармонија на бои и вкусови: Шарено рижото со зеленчук

Направете колоритна и здрава чинија која ќе има посебен вкус. Рижото со зеленчук е одличен оброк за вас и вашите најмили. Поврзани рецепти на Готви.мк Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со […]