Tag: шампита

Видео, Десерти

Оригинален рецепт за шампита: Колач на кој не смеете да штедите

Доколку спремате шампита, користете го оригиналниот рецепт и никако не штедете на материјал. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бинин Сахан“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Десерти

Како од слаткарница: Шампита спремна за половина час

Ако сте љубител на шампита, тогаш ова е идеален рецепт за вас! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Сашина кујна“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве […]

Десерти

Домашни шампита коцки од неколку состојки

Направете вкусен шампита колач во вашиот дом.   Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Видео, Десерти

Вкусна домашна шампита

Кремаво, бело, вкусно и сочно. Направете го специјалитетот на слаткарниците, неодоливата шампита во својот дом.Ова е идеален десерт за кој сите ќе ви бараат рецепт. Се што ви треба е прикажано во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка? ВИДЕО: […]

Десерти

Направете неодолива шампита

Подгответе го овој вкусен десерт кој сигурно ќе ве освои… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија […]