Tag: чоколадно

Десерти

Чоколадни триаголници со бисквити – брз десерт по напорниот работен ден

Направете брзи чоколадни триаголници. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта   […]

Десерти

Сникерс крофни: Не можат да бидат повкусни, излегуваат многу од една смеса

Идејата за сникерс крофни кога ќе ја прочитате верувајте веднаш ќе ја направите. Апсолутно се неодоливи, вкусни и шират арома. Ова е рецептот:   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Тече чоколадо, а врз него малини Брзи корнфлекс корпи Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет  

Десерти, Повеќе

Топло чоколадно вино – Сè што ви треба за зимските ноќи

Зимските ноќи, поради ниските температури, почесто седиме дома или на гости. Еве го нашиот рецепт и предлог како да си поминете незаборавно со семејството или пријателите. Консумирањето алкохол е дозволено само за лица над 18 години. Gotvi.mk препорачува умерено и одговорно консумирање на алкохол! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Вкусот на […]

Видео, Десерти

ДЕСЕРТ НА ГОДИНАТА: Чоколадно небо готово за една минута

Чоколаден десерт кој се прави за минута. Овој десерт не залудно гхо носи името чоколадно небо.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Видео, Десерти

Ставете го во микро и бројте до десет: Брз чоколаден колач

Сите знаеме колку работните обврски не исцрпуваат и ни одземаат од денот. Ако сакате да го изненадите семејството со брз чоколаден десерт, ви нудиме нешто што се прави многу лесно и брзо во микро печка.Еве го начинот на подготовка, објаснет детално, чекор по чекор во видеото на Домачи рецепти. Повеќе на […]

Tips & Tricks, Видео, Десерти

Радост за децата – Направете чоколадно шише за неколку минути (ВИДЕО)

Вистинско чоколадно задоволство кое ќе ги израдува најмалите, иако и возрасните нема да можат да одолеат 🙂 Потребни ви се чоколадо, чоколадни бонбони и едно пластично шише. Одлична идеја за претстојниот викен, погледнете: Повеќе интересни и креативни видеа можете да најдете на YouTube каналот на Наталија: https://www.youtube.com/channel/UCL-UBnNOmBTCKnW_CLZjtQQ Повеќе на Gotvi.mk: ВИДЕО […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Ви здодеа од торти и палачинки? – овој десерт мора да го пробате

Ако ви се јаде нешто благо и сакате да си подготвите нешто необично и вкусно, ова е решението за вас.Супер вкусни чоколадни колачи кои се топат во уста. Подготовката погледнете ја во следното видео. Повеќе рецепти на Готви.мк: Палачинките на Леа Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки […]

Повеќе

Еклери со чоколаден вкус

Секој рецепт за подготовка на еклери има своја убаина и различен вкус. Тајната на нашиот рецепт е одличниот баланс помеѓу вкусот на еклерите и многу чоколаден прелив или стопено чоколади. Еве како да ги зготвите овие неодоливи еклери: Готви со љубов 🙂 Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече […]