Tag: чоколадно млеко

Предјадења

Смути со чоколадно млеко – Ладен појадок за топлото време

Направете смути со чоколадно млеко.   Се става се во блендер и се пие. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер […]

Предјадења

Бимилк повторно ги изненади првачињата и им посака сладок почеток на учебната година

Кон желбите за среќен и успешен почеток на учебната година, и оваа година се приклучува Бимилк, подарувајќи им на првачињата ширум Македонија мало внимание за сладок почеток на нивното образовно патување. Имено, Бимилк и оваа година продолжува со подарување на омиленото чоколадно млеко „Моја Кравица“, како и пригодни подароци за […]

Видео, Препораки

ВИДЕО: Што ги прави и возрасните деца?

Веруваме дека добро ја познавате емисијата на Ивце Пивце „Горе-долу сите сме еднакви“ што се емитува на Телма ТВ. Популарните и преслатки Давид и Каја, заедно со Ивце Пивце, викендов ја продолжија потрагата по откривање на тајната на возрасните – што го буди детето во нив? И овој пат, во […]

Забава, Препораки

Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца

Викендов бевме сведоци како децата од емисијата на Ивце Пивце „Горе долу сите сме еднакви“, познатите ликови Давид и Каја, беа во потрага по вистинските деца. Во улична анкета на случајните минувачи им беше поставено прашањето: „Што го буди детето кај вас?“. Многу интересни одговори, многу спонтани реакции и лудории, […]

Десерти

Утринска бомба: Фрапе кое ќе ве дигне од кревет

Кафе со додаток на чоколадно млеко и шлаг можеби не е за секој ден, но совршено е за оние моменти кога ни треба малку повеќе утринска енергија. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: […]

Видео, Десерти

Торта со чоколадно млеко: Брз, а вкусен десерт за свечана трпеза

Доколку се уште не сте одлучиле со што да ги израдувате своите најмили на празничната трпеза, еве идеална прилика да го испробате овој рецепт.   Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Десерти

Торта со чоколадно млеко – Лесна, кремава и вкусна

Направете вкусна бисквит торта со чоколадно млеко. Ќе ве освои со првиот залак. Ова е рецептот: Уживајте во слаткиот вкус на овј десерт! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Вкусна обланда со плазма и ореви Обланда бомбици – вистински хит Преубава обланда со кокос ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не […]

Видео, Десерти

Чоко моко трота со плазма и чоколадно млеко (ВИДЕО)

Феноменална чоко моко торта со плазма кекс и чоколадно млеко… Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]