Tag: чоколадни

Десерти

Нема повкусни: Лесни чоколадни мафини

Направете си мафини со чоколадо.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: Домашен сок од крушки Чаша на ден […]

Десерти

Бомбици од чоколадо – Евтини колачи за празниците

Вкусни чоколадни бомбици кои се совршени по вкус, може да ги декорирате по избор. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk: Вкусна боранија со поховано пилешко Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија Боранија со пилешко Рижото со грашок и боранија Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза […]

Десерти

Чоколадни коцки за малку пари

Направете вкусни и брзи чоколадни коцки за кои нема да потрошите многу пари. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на […]

Десерти

Најсочните чоколадни мафини кои сте ги пробале – Евтин десерт

Направете вкусни и сочни мафини, најсочни кои сте ги пробале. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Повкусни се и од еклери: Чоколадни исправени индијанки

Направете вкусни колачиња – чоколадни индијанки.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече   […]

Десерти

Евтин десерт како од врвна слаткара: Чоколадни пралини

Совршен колач за сите љубители на чоколадо. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Десерти

Брзи чоколадни бомбици – многу мали топчиња од една смеса

Направете вкусни бомбици со многу чоколадо.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:БаклаваБаклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – […]

Десерти

Нема печење и миксер: Чоколадни триаголници подобри од Ресана

Направете чоко триаголници со вкус на портокал. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитетНеодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава – Тигар торта     […]

Десерти

Ситни чоколадни колачиња – брз и евтин рецепт

Направете ситни чоколадни колачи. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече Неговото височество: Топло – ладен колач ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече Брз колач со јаболка Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Најдобар рецепт за домашен чизкејк Чоко кокос […]

Десерти

Чоколадни бомбици со неколку состојки

Вкусни чоколадни бомбици за сечиј вкус.   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта