Tag: чоколадна торта

Десерти, Препораки

Чоколадна мус торта со малини

Брашната од Жито лукс веќе 70 години помаѓаат да направиме ремек-дела во нашата кујна. Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта со малини: Уживајте во овој вкусен десерт! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Лимон колач Брза пита со тиквички Пита со урда и сланина Велигденска погача

Видео, Десерти

Чоколадна торта со ореви

Рецепт за сочна торта со чоколадо и ореви, неодолива! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, […]

Десерти

Чоколадна мус торта

Кремасто чоколадно уживање во секој залак… Уживајте!   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Десерти

Руска чоколадна торта со кокос

Оваа чоколадна торта е вистински хит во Русија, а веруваме дека и вас ќе ве воодушеви! Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома […]

Десерти

Чоколадна торта со шлаг готова за 15 минути

Направете вкусна чоколадна торта со шлаг за само 15 минути. Нема да ви одземе многу време, а има одличен вкус. Поврзани вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да […]