Tag: чоколади

Видео, Десерти

Бомбици од чоколадо и ванила

Направете вкусни бомбици од чокладо и ванила. Брзо се прават, уште полесно и побрзо се јадат. Ова е се што ви треба: Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса 10 „убијци“ на вишокот […]

Десерти, Препораки

Домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер

Сигурно се сеќавате на вкусот и на мирисот на меките колачиња што ги правеше нашата баба. Тајната на совршениот вкус е путерот што го комплетира вкусот со секој нареден залак. Еве го рецептот за подготовка на домашни колачиња со парчиња чоколадо и путер: На здравје! Битолскиот путер е достапен на […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Зема Марс чоколади и ги растопи – ова е повеќе од десерт

Сите ги сакаме Марс чоколадите и уживаме во нивниот богат вкус, но откако ќе го видите ова видео, ништо повеќе нема да биде исто.Ова е совршенство во шолја. Повеќе на Готви.мк: Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Повеќе

Омилено чоколадо според хороскопскиот знак

Овните сметаат дека здравјето ќе ги служи само ако секој ден го започнат со коцка чоколадо. Припадниците на овој знак веднаш навалуваат на чоколадо и најчесто го јадат сами. Биковите се страствени љубители на разни слатки, па и чоколади. Бикот купува две кутии чоколадо. Една за себе, една за друштвото, […]