Tag: чипс

Десерти

Чипс од банани

Здрав чипс од банани, брза и лесна подготовка. Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое […]

Салати

Вкусен сос од авокадо

Рецепт за вкусен сос од авокадо… Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена […]

Tips & Tricks

Намирници кои имаат повеќе сол од чипс а ги користиме секојдневно

Една од намирниците на лош глас поради големото количество сол кое штети на телото е солта. Чипсот е прв на список со големо количество сол, но има намирници кои ги користиме, а имаат повеќе сол од чипс. Тука е конзерва сос од домати – Само пола шолја има 642 милиграми […]

Повеќе

Компир чипс од рерна

Наместо да купувате чипс во маркет, еве еден рецепт за вкусен и здрав чипс од рерна. Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот […]

Tips & Tricks

Ова е тајната за совршен домашен чипс – Постапка плус најважни „цаки”

Ова е тајната на совршен чипс дома. Исечете тенки кругови компир, а потоа бланширајте ги во врела вода 2-3 минути.Следниот чекор е темелно сушење на крпа на компирот. Ако сакате помалку калоричен чипс печете го во рерна, а можете во спротивно да го испржите на масло. Може да му додадете […]

Главни јадења

Брзо и вкусно: Чипс од тиквици

Уживајте во неодоливи грицки од тивкици… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Десерти

Здрави грицки: Банана чипс

Здрави грицки кои ќе ги обожавате! Уживајте! Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото […]

Повеќе

Здрав чипс од тиквици

Подгответе здрава варијанта на омилените грицки! Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз […]

Главни јадења

Поховано пилешко со јогурт во чипс

Пилешко на начин кој морате да го испробате… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула

Десерти

Здрав десерт: Чипс од јаболка со зачини

Овие грицки од јаболка ќе ги обожавате, а покрај тоа се и здрави! Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за […]