Tag: чизми

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Земете фолија – веќе никогаш нема да ви студи во зима

Македонија моментално се наоѓа во жолта алертна фаза, а делови се и во портокалова фаза. Студот сече, а за да се заштитите ви нудиме супер трик. Се што треба да направите е да исечете парче кое одговара на вашиот чевел, а тоа најдобро е да го направите со помош на влошка […]

Tips & Tricks

Ви се уништија чизмите од снегот? – поправете ги во кујната

Ако снегот, мразот и солта го направија своето и ви ги уништија новите чизми, тогаш преземете ги нештата во свои раце и поправете ги во кујната. Ви требаат вода, киселина, хартија и четка.Се меша половина шолја киселина со половина шолја млака вода, па со смесата се натопува хартијата и нанесете […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ви мирисаат патиките, кондурите, балетанките… Има лек кој чини 5 денари!

Летно време, кога нозете интензивно се потат, или, пак, ако имате неквалитетни обувки знаат да се замирисаат и да шират непријатна миризба. Сите сме го имале тој проблем и е навистина непријатно, ви се ограничува слободата на движење, се срамите да се соблечете на гости… Но, има решение и тоа […]