Tag: чизбургер

Видео, Главни јадења

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Чизбургер Пита – ќе полудите за неа

Испржи кромид, додаде мелено месо и зачини, па стави сосови и чеар. Со смесата за чизбургер направи неверојатна пита.Ова ќе ви биде новото омилено јадење:     Cheeseburger Mini Pies! Wow! 😵🍔🍔🍔 vc: @buzzfeedtasty  Snapchat 👻: foodyfetish A video posted by @foodyfetish on Jan 24, 2017 at 11:29am PST Повеќе […]

Повеќе

165 килограми – Еве го најголемиот бургер во светот (ВИДЕО)

Срушен е Гинисовиот рекор во правење на најголемиот бургер во светот. Новиот најголем бургер тежи наверојатни 165 килограми. Погледнете како изгледа и како беше приготвен: Прочитај рецепти на Gotvi.mk: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар […]

Tips & Tricks, Видео, Препораки

ВИДЕО: Еве рецепт со кој секогаш ќе бидете подготвени за забава или гости. И тоа за 15 минути!

Сите сакаме чизбургери, но бидејќи не мрзи да ги правиме сами често одиме во некој ресторан за брза храна. Кога ќе видите дека можете да направите куп мини чизбургери одеднаш, ќе ви биде многу полесно да се фатите за работа во кујната. А, и да повикате пријатели за забава и […]

Главни јадења

Домашен чизбургер

Највкусно е кога е направено дома. Тоа е затоа што никој подобро не го познава вашиот вкус, отколку ви е самите. Задолжително прочитајте го овој многу вкусен рецепт на Ана за домашен чизбургер. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Најдобар рецепт за домашно ќофте Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: […]