Tag: четка

Tips & Tricks

Кога ќе купите четка за заби направете го ова – ги убива сите нечистотии и бактерии

Солта не е само за јадење и за да го подобри вкусот на оброците, туку помага за многу домашни ситници и проблеми. Кога ќе купите нова четка за заби, ќе ја омекнете и дезинфицирате ако ја ставите 24 часа во вода со лажиче сол. Вака ќе се убијат нечистетооте и […]

Tips & Tricks

На домаќинките им се крева коса од замастениот шпорет – исчистете го брзо

Ако и вам ви се крева коса кога ќе има маснотии и дамки на шпоретот, тогаш ви требаат само три ситници и малку време. Ви треба памучна крпа, алкохол и четка. Се нанесува алкохол на крпата, се поминува на шпоретот, а ако е многу замастен, ставете алкохол на дамките и […]

Tips & Tricks

Само капнувате и се е чисто – и најзамастените дамки ќе исчезнат од шпоретот со ова

Ако не знаете како да излезете на крај со нечистотиите на шпоретот, маснотијата и сите прљавштини околу ринглите, ова е лекот за вас.Ова средство е подобро од било кое од продавница, а нема хемикалии. Ви требаат ситници кои дома сите ги имаме: памучна крпа, стара четка за заби и алкохол. […]

Tips & Tricks

Четката за заби е полна бактерии – Исчистете ја темелно со една состојка од кујната

Четката за заби која редовно не се чисти, станува легло на бактерии. Иако, со помош на четката ги чистиме остатоци од храна на забите, на неа се лепи многу прашина и бактерии. Четката е неопходно да се менува на неколку месеци, но во меѓувреме, потребно е и темелно да се […]

Видео, Повеќе

Земете ја четката и препуштете се: Најубавата идеја за велигденски јајца

Ова е дефинитивно најубава идеја за велигденски јазик. Земете четка, салфети и препуштете се на креативноста. Повеќе вести на Gotvi.mk: Брза диета според вашата градба на тело Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата […]