Tag: четврток

Повеќе

Сонце ама температурите во минус – времето се менува

Времето денеска ќе биде сончево со студено утро. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер.Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје сончево, а преку денот ќе биде потопло. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Температурата ќе достигне до 16 степени. Во петок ќе […]

Повеќе

Временска прогноза: Што не чека пред викендот

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од седум до 14, а дневната од 22 до 32 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 8.Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со […]

Повеќе

Посвежо па повторно пекол – викенд временска, еве што не чека

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во попладневните часови, ќе има зголемување на облачноста и услови за локални краткотрајни врнежи од дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика намалување на температурата на воздухот. Утринската […]

Повеќе

Следи нов топол бран – викендов дожд и грмотевици, еве што не чека денеска

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерен ветер претежно од северен правец, во источните делови повремено ветерот ќе засилува.Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 29 до 36 степени. УВ-индексот ќе има вредност 9. Во Скопје слично време, сончево со слаб до […]

Повеќе

УХМР за денеска со лоша вест

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во јужните делови нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието.Температурата ќе се движи од 18 до 29 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно. Ќе дува засилен северен ветер. Температурата ќе достигне до 27 степени. […]

Повеќе

Временска најава: Што не чека деновиве?

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието со повремено засилен јужен ветер.Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 18 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена […]

Повеќе

Никаде без чадор – УХМР најавува невреме

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.Утринската температура ќе се движи од шест до 12, а дневната од 18 до 29 степени. Во Скопје ќе биде […]