Tag: често

Препораки

Јадете лук често – Помага за цел спектар проблеми

Одамна е познато колку е лукот здрав, и колку често треба да се јаде. Има остар мирис и арома, но помага за многу проблеми.Помага за намалување холестерол, за спречување на многу облици рак, за да се исфрлат од телото живата, олово и други материи.   Повеќе вести на Готви.мк: Чоко […]