Tag: чепкалки

Tips & Tricks

Чинат 10 денари а многу се корисни – Чепкалките не се само за чистење заби

Чепкалките за заби чинат 10 денари, а освен што со нив ќе се решите од здодевните остатоци од храна, може и да си го олесните животот на многу полиња. Ќе спречите водата или манџите од тенџерињата да претечат при варењето, така што ќе ставите чепкалка меѓу тенџерето и капакот, со […]

Tips & Tricks

За колбасите да не ви пукаат во тавчето – Трик со кој ќе бидат рамномерно испржени

Ако сакате колбасите да не ви пукаат при пржењето, потребни ви се чепкалки за заби. Прицврстете ги колбасите со чепкалки, ставете ги во тавата со врело масло. На овој начин нема да се мрдаат, да пукаат и рамномерно ќе се испржат. Со помош на чепкалките ќе ги превртите и од […]

Tips & Tricks, Видео

Стави чепкалки во компирот па го стави во микро – резултатот е ова

Со само неколку секунди може да испечете компир во микро. Се што ви треба се чепкалки.Во продолжение и други корисни животни трикови:   Follow me @diy.amazingg for more videos  By 5 minutes crafts A post shared by @diy.amazingg on Feb 25, 2017 at 5:21am PST Прочитај повеќе на Gotvi.mk: ФОТО: Се […]

Tips & Tricks

Чепкалките за заби не се само за тоа – со 10 денари олеснете си го животот

Чепкалките за заби чинат 20 денари, а освен што со нив ќе се решите од здодевните остатоци од храна, може и да си го олесните животот на многу полиња.Со чепкалките ќе спречите водата или манџите од тенџерињата да претечат при варењето, така што ќе ставите чепкалка меѓу тенџерето и капакот, […]