Tag: чедар

Главни јадења

Лесно и брзо направете чедар: За едно од најпопуларните сирења потребни ви се само 5 состојки, а ќе добиете 1,5 кг

Лесно и брзо направете чедар: За едно од најпопуларните сирења потребни ви се само 5 состојки, а ќе добиете 1,5 кг. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш […]

Главни јадења

Пилешко со чедар сос

Брзо и вкусно јадење… Добар апетит! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Видео, Главни јадења

Вкусен доручек за 10 минути: Омлет со чедар и сланина

Вкусен рецепт за омлет кој се подготвува многу брзо. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:   View this post on Instagram   Ma da li ste primetili koliko sam vredna i posvećena-svaki dan novi post! Ne škrtarite na pohvalama! U prilogu Džejmijev omiljeni omlet […]

Главни јадења

Печено пилешко филе со сос од чедар сирење

Вкусно јадење за ручек или вечера. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Зема чедар кашкавал и го испржи – ова е совршено

Чедар кашкавал кој се топи во уста, убаво испохуван и испржен, има ли подобро?Супер мезе за ноќи со пријателите или добар филм со семејството. Погледнете: Повеќе на Готви.мк: Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција Погледнете ги цените во супермаркетите […]