Tag: чевли

Tips & Tricks

Светнете ги чевлите со кората од една овошка – Ќе блеснат како нови

Бананите освен што служат за јадење имаат и една друга корисна намена. Со нивната кора исчистете ги старите кожни чевли.Само истријте ги и ќе сјаат.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт […]

Tips & Tricks

Ви се замириса омилениот пар чевли? – Ова е решението, мирисот ќе исчезне

Ако ви се замириса омилениот пар чевли, решението е во кујната. Ако ставите сода во патиките, кондурите или штиклите кои лошо мирисаат, мирисот ќе го снема. Доволно е да ставите сода во нив и да ја оставите преку ноќ, па да ја истресете. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена […]

Tips & Tricks

За накитот, кожните чевли и приборот за јадење – Евтина намирница полира подобро од скапо средство

Ако сакате блескав накит, сребро, обувки и кожа, ви треба само една намирница од кујната, која знаеме често да ја фрлиме, без да сфатиме колку е корисна и важна, како и практична за нас и секојдневието. Ви треба кора од банана. Сама по себе е многу здрава и со многу […]

Tips & Tricks, Видео

Видео: Има евтин трик за да не ви се оштетат чевлите од снегот – Влезете во кујната

Снегот почна да вее, а во следните денови се најавуваат интензивни врнежи од снег, а потоа и дожд. Следи леден бран, а покрај студот, она што е проблем за многумина се обувките бидејќи калта, водата, како и ииндустриската сол, често знаат да ги оштетат. Солта ја нагризува кожата поради што […]

Tips & Tricks

Стави компир во патиките – нема да верувате што се случи потоа

Нема да верувате но одредени намирници од кујната можат да ви помогнат и за вашите чевли и раните на нозете. Со оглед на тоа дека сите имаме мака кога ќе купиме нови обувки, овие трикови се вредни злато.1. Облечете дебели чорапи и ставете ја ногата во кондурата. Загрејте ја со […]

Забава

ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум!

Цеца урива рекорди на социјалните медиуми. Таа е активна на Фејсбук и Инстаграм, а на Твитер е најследената јавна личност во регионот. Овојпат Цеца објави фотографија на Инстаграм под која напиша „Заљубена сум“. Еве за што се работи: Zaljubljena! 😍😍😍😍 #svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #ceca2016 #cecaofficial #serbiansinger #balkansinger #europeansinger A photo […]

Забава

ФОТО: Елена Ристеска во дилема кои чевли да ги избере

Нашата популарна пејачка Елена Ристеска деновиве престојува во Милано каде, според пишувањата во дел од медиумите, нејзината сестра има изложба. Елена објави и многу „слатка“ фотографија на Инстаграм од познатата продавница Cacao lab од овој град. „Oд кој чевел да гризнам“, напиша таа под фотографијата: Од кој чевел да гризнам.. […]

Забава

ФОТО: Норт Вест од мали нозе тргна по стапките на нејзината мајка

Ким Кардашијан на Инстаграм и Фејсбук објави слатка фотографија од нејзината керка Норт Вест. „Не очекував ова да се случи толку брзо… Ќерка ми да ги краде моите чевли. Барем има добар вкус“, напиша Ким во коментарот под оваа фотографија. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Ким Кардашијан заработува неверојатни 10.000 долари на […]