Tag: Црна Гора

Повеќе

Пијалаци од 1 Евро, лежалки до 10 Евра – Еве дел од цените во Црна Гора

Вики Ристовска, читателка на Готви.мк ни испраќа цени од Сутоморе, Црна Гора, каде летувала минатиот месец. Еве дел од цените: Сместување                     10-50 Евра Лежалки+чадор                7-10 Евра Печено пиле + салата     5 Евра […]

Забава, Повеќе

ФОТО: 30 и 50 Евра за лежалки на ден е евтино – Погледнете ги овие цени во Црна Гора

Читател на Gotvi.mk, Дејан Трајанов ни ја испраќа оваа фотографија направена во Свети Стефан, Црна Гора. На неа можат да се видат лежалки покрај море, но и нивната цена која изнесува неверојатни 80 евра. После ова, лежалките од 30 евра во Парга и оние од 50 евра на друга плажа […]

Повеќе

ФОТО: После овие цени во Црна Гора, лежалките од 30 евра ќе ви изгледаат многу евтино

Читател на Gotvi.mk, Љупчо Петрушевски, ни испраќа фотографија на која е наведена цената за 2 лежалки на една плажа во Свети Стефан, Црна Гора. На влезот на плажата е наведено дека е задолжително користење на лежалките кои се изнајмуваат. Со други зборови, на оваа плажа не може да дојдете со сопствена […]

Повеќе

Сутоморе: Кафе од 40 до 90 денари, пиво 60 денари – Еве ги и другите цени

Наша читателка, Јелена Војиновиќ ни испраќа цени од Сутоморе, Црна Гора: Парче пица 60 денари Пиво 0,5 л 60 денари Праски 1 кг 80 денари Банани 1 кг 70 денари Кафе 40 до 90 денари Лежалки 400 – 500 денари Таа вели дека е презадоволна од цените кои се нудат […]

Повеќе

ФОТО: Би платиле ли 30 евра за овие лежалки?

Читател ни испраќа цени од лежалки на една плажа близу Парга, Грција. Тој цели дека за овие две лежалки и чадор покрај море се плаќа 30 евра. На другите плажи во Парга лежалките се движат помеѓу 6 и 8 евра, вели тој. Прочитај поврзани Gotvi.mk вести: Халкидики на плажа: Кафе од 3,5 […]

Tips & Tricks, Повеќе

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Многумина оваа година ќе заминат на летување во Црна Гора, па споделуваме искуство од оние кои веќе се вратиле од црногорското приморје. „Вчера се вратив од Црна Гора, прилично сум разочарана бидејќи наместо да си поминам убаво, се нервирав за високите цени и што се наплатува. Најпрво, водата е ладна, […]