Tag: цреши

Десерти

Летен десерт со чиа и цреши – Здраво и вкусно

Направете вкусен десерт со цреши и чиа семе кое е многу здраво. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети со […]

Препораки

Спречуваат срцев удар и ја подобруваат работата на мозокот – Црешите се дар од Бога

Црешите се здрава и корисна намирница која не потсетува на лето, убави моменти и детство. Имаат витамини Ц и А, како и витамин Б, помагаат во борба со ракот, главоболка, подобра концентрација и помнење, ги подобруваат менталните функции. Го подобруваат и здравјето на коските. Одлична превенција се и за срцеви […]

Видео, Десерти

Сочен колач прелиен со чоколадо: Засладете го денот со овој неодолив десерт

Овој колач ќе ги воодушеви сите ваши гости… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Видео, Десерти

Слатко од црвени цреши: Ова е најдобриот рецепт

Вкусот на летото во тегла. Ќе уживате во секој залак! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: […]

Препораки

20 цреши се 10 пати поделотворни од ова апче – Решаваат голема мака

Црешите се здрави и корисни топчиња полни витамини. Имаат витамини А, Б и Ц, имаат и мелатонин во составот.Помагаат за борба со ракот, за паметење и срцеви болести со кои се борат. Добри се за умствена исцрпеност, за враќање на сила и концентрација. Спречуваат воспаленија. 20 цреши се 10 пати […]

Видео, Десерти

Овошен колач со гриз: Мирисен и мек како пена

Уживајте во врвниот колач кој се топи во уста. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на […]

Десерти

Домашен сладолед од цреши и чоколадо

Направете вкусен сладолед со цреши во домот. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега […]

Препораки

Вкусот кој буди спомени од детството: Доаѓа сезоната на црешите, еве за што помагаат

Доаѓа сезоната на црешите, многу се здрави и вкусни и сите ги сакаме, а и не потсетуваат на детството. Има само 32 калории во 100 грама цреши, 12 грама шеќери и 2,1 грам влакна. Добро делуваат за излачување вода од телото, за диета и супер линија. Помагаат за артритис, и […]

Видео, Десерти

Најмекиот колач со вишни или цреши (Видео)

Вкусен и лесен колач кој брзо се подготвува. Се топи во уста… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како […]

Препораки

За сјајна кожа, диета, мозокот и срцето – периодов јадете ги често

Црешите се дел од најубавото овошје, симбол на пролетта и навистина здрав еликсир за телото. Го подобруваат видот, а делуваат и за здрава, сјајна и мазна кожа. Спречуваат и малигни болести, а се подобрува и варењето на храната со нив. Помагаат и за намалување болки во телото. Добри се и […]