Tag: црвен кромид

Препораки

Има четири главни придобивки од него – Зошто да јадеме црвен кромид

Црвениот кромид е многу корисен и здрав и му помага на телото. Намалува ризик од рак на простатата, желудникот и многу други видови. Го олеснува прочистувањето или детоксикацијата на телото, а помага и за активност на хормоните и ензимите во телото. Го регулира нивото на шеќер и го зголемува имунитетот […]

Препораки

Зошто треба да користиме црвен кромид?

Црвениот кромид е многу здрав и корисен и треба да се употребува често. Го јакне нашиот имунитет, помага и за бронхит, проблем со астма и со дишењето.Црвениот кромид има малку калории, па супер е за диета.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта […]

Препораки

Се препорачува и за доилки – Црвениот кромид е ризница со здравје

Црвениот кромид е многу здрав и корисен и употребувајте го често во јадењето. Се користи за зголемување на количината млеко кај жените, за проблеми со очите.Се користи и за често крварење од нов, како и за проширени вени, за уринарни проблеми.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован кромид со кашкавал […]