Tag: црвено вино

Meat, Главни јадења

НОВИ ВКУСОВИ ВО НОВАТА ГОДИНА: Лазања со црвено вино

Новата 2017 да ја почнеме со вкусни и нови рецепти, кои ќе го собираат целото семејство на трпеза. За радосни моменти во вашиот дом. Ви нудиме лазања со црвено вино која е неверојатно и неповторливо доживување. Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – […]

Главни јадења

Говедско во црвено вино

Љубителите на месо ќе уживаат во сочните парчиња вкусно говедско месо во црвено вино. На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Фантазија рецепт: Крањска со зеленчук Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен […]

Деликатеси, Десерти

Идеално за кочан ладните ноќи: Топло чоколадо со црвено вино

Уживајте и загрејте се во ладните ноемвриски ноќи со неодоливиот вкус на топло чоколадо збогатен со една магична напивка. Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета Ким Кардашијан откри како ослабе […]

Pastes

Генијална ручек идеја: Шпагети во црвено вино

Шпагети, зачини, црвено вино, кромидче…тоа е се што ви треба за тестенини со неодолив вкус. Ако помисливте дека сте го испробале и направиле секој рецепт за тестенини, ова видео ќе ве премисли.Погледнете ја детално подготовката во наредното видео: Повеќе рецепти на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици […]

Десерти

Совршен „пијан“ колач со црно вино

Направете необичен и многу вкусен колач со црно вино. Еве го рецептот:  Поврзани вести на Gotvi.mk Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Мафини од банани Напиток кој заменува 100 стомачни Ви […]