Tag: Цеца

Забава

Вака изгледа Цеца без шминка – некои ја фалат, други ја навредуваат

Фолк дивата Цеца на секој јавен настап, плени со нејзината убавина и стајлинг, па многумина се интересираат како таа изгледа во опуштена атмосфера, кога не е дотерана и без шминка.Цеца одлучи да им ја исполни желбата на таквите фанови и да објави фотографија на Инстаграм, без ронка шминка, во крупен […]

Забава

Цеца откри што знае да готви – еве како се снаоѓа во кујната

Цеца е позната како балсканска дива, и ретко зборува за приватноста, но сега откри помалку познати детали, како се снаоѓа во кујна и што најубаво знае да спреми.- Јас не сум некоја готвачка, не зошто сум арогантна туку не ме интересира толку таа тема. Сепак, знам да направам супа од […]

Повеќе

(ВИДЕО) Цеца со одлична линија – Еве ја нејзината диета

Фолк пејачката од Србија, Цеца Ражњатовиќ деновиве можеме да ја видиме со најдобра линија до сега. Таа на својот Instagram објави видеа и фотографии на кои таа блеска и е слаба како во најдобрите времиња. A post shared by CECA (@craznatovic_official) on May 27, 2017 at 11:55am PDT Atmosfera na […]

Забава

Цеца ја почна Новата година со дует (ВИДЕО)

Цеца на свадбата на Даница и Никола ја пречека таткото на Никола, Богољуб Кариќ пред 23 часот. Погледнете го дуетот на Цеца со невестата: Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: (ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум! Цеца со нов албум, а ние ви […]

Забава

Цеца ужива во предбожикната атмосфера во Цирих (ВИДЕО)

После настапот кој пред неколку дена Цеца го имаше во Цирих, Швајцарија, мегапопуларната пејачка објави видео снимено од нејзината хотелска соба во овој град. Под ова видео на Инстаграм Цеца напиша „Утро во Цирих“, а ние ќе уживаме во предбожикната атмосфера во овој швајцарски град: Jutro u Cirihu… Polazak iz […]

Забава

Цеца откри кое и е омилено јадење

Српската легендарна пејачка која мами воздишки со изгледот и е се поубава со годините, Светлана цеца Ражнатовиќ, периодов ослабна многу, пред промовирањето на новиот албум.Сепак, Цеца признава дека е гурман и дека омилено јадење и е бифтек со зеленчук, како и дека е голем љубител на месо. „Јадам кога ми […]

Забава

ФОТО: Се породи Сека – Еве како Цеца им честиташе

Српската фолк пејачка, Сека Алексиќ денеска на свет го донесе синот Јаков – објавија српските медиуми. Нејзината колешка Цеца како и секогаш оригинална, еве како им честиташе на Сека и Вељко на Инстаграм: Mojoj dragoj koleginici Seki i njenom suprugu Veljku, srećno rođenje sina!#svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #cecaofficial #ceca2016 #serbiansinger #balkansinger […]

Забава

Нов член во семејството на Цеца – Дали Вељко се ожени?

Водителката Ксенија Бујишиќ со која синот на Цеца, Вељко е во љубовна врска 1 месец на својот Инстаграм профил го промени презимето. Таа сега е потпишана како Mrs.RaznatovicKsenija. Дали ова значи дека Вељко такно стапил во брак или шега, останува да дознаеме. Jos uvek trazimo mernu jedinicu sa kojom moze da […]

Забава

(ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син

Познатата балканска фолк пејачка, Цеца Ражњатовиќ на Инстаграм објави фотографија од нејзиниот син Вељко. „Мојот најдобар и најубав син“, напиша Цеца под фотографијата. Moj najbolji i najlepši sin. #svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #cecaofficial #ceca2016 #serbiansinger #balkansinger #europeansinger #boy #son A photo posted by CECA (@craznatovic_official) on Sep 17, 2016 at 2:23pm […]

Забава

ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум!

Цеца урива рекорди на социјалните медиуми. Таа е активна на Фејсбук и Инстаграм, а на Твитер е најследената јавна личност во регионот. Овојпат Цеца објави фотографија на Инстаграм под која напиша „Заљубена сум“. Еве за што се работи: Zaljubljena! 😍😍😍😍 #svetlanacecaraznatovic #cecaraznatovic #ceca #ceca2016 #cecaofficial #serbiansinger #balkansinger #europeansinger A photo […]