Tag: целулит

Tips & Tricks, Повеќе

Со јаболков оцет против целулитот

Бербата на јаболка во Преспа е веќе започната, а јаболковиот оцет кој се добива со ферментирање на јаболката, освен во секојдневната исхрана, својата примена ја има и во процесот на топење на салото, целулитот и килограмите. На жените ширум светот облогите со оцет одамна им се познати со цел да […]

Tips & Tricks, Забава

Ким Кардашијан открива – Еве како слабеам и се борам против целулитот

„Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени хидрати“, таа ја открива својата тајна. Ако имате мало бебе и го доите, немојте прерано да почнете со диети. За време на диетата, постојано напорно вежбајте со личен тренер, а ако планирате да започнете со држење на […]

Tips & Tricks

Чини само 10 денари: Со една намирница против целулитот

Циметот е многу евтина и корисна намирница која ја има во секој дом. Со него можете да се изборите против целулитот, а еве и како: Повеќе вести на Готви.мк Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови Внесете […]

Tips & Tricks

Направете сами: Домашен пилнг против целулит

Направете домашен пилинг против целулитот кој особено ќе ви користи летниов период. Поврзани вести на Готви.мк Изобилство на витамини во чаша – грижете се за здравјето Дињата како лек – Свежина и здравје во летните денови Внесете здравје во домот: Куркумата е лек за 100 болести Тава полна здравје Идеален […]

Tips & Tricks

Ќе се шокирате: Никогаш повеќе нема да го фрлите талогот од кафе

Верувале или не, иако најчесто го фрламе талогот од кафе, тој може да ни послужи за домаќинството, а еве и како.Мирис Ако имате непријател мирис на рацете, истријте се со малку талог и сè ќе исчезне. Гребнатини Ако имате гребаници на мебелот дома, тогаш ставете талог на местото кое е […]

Повеќе

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

„Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на јаглени хидрати“, таа ја открива својата тајна. Ако имате мало бебе и го доите, немојте прерано да почнете со диети. За време на диетата, постојано напорно вежбајте со личен тренер, а ако планирате да започнете со држење на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Ослободете се од целулитот со облоги од оцет

На жените ширум светот облогите со оцет одамна им се познати со цел да се ослободат од целулитот, па затоа што се покажале како одлично решение, време е да ги пробате и вие. За овие облоги потребни ви се само 2 состојки, кои сигурно веќе ги имате дома. Лосион за […]

Повеќе

Јадете го ова и кажете му збогум на целулитот

Целулитот е еден од најголемите непријатели на женското тело. Но, ако внимавате на исхраната, вежбате и редовно консумирате од овие намирници ќе заборавите дека некогаш сте го имале. Не се изгладнувајте, туку консумирајте го следново: Лосос Слободно уживајте во вкусот на здравиот лосос и не дозволувајте да ве плашат приказните […]

Tips & Tricks, Повеќе

Јадете го ова и заборавете на целулитот

Целулитот е еден од најголемите непријатели на женското тело. Но, ако внимавате на исхраната, вежбате и редовно консумирате од овие намирници ќе заборавите дека некогаш сте го имале.Не се изгладнувајте, туку консумирајте го следново: Лосос Слободно уживајте во вкусот на здравиот лосос и не дозволувајте да ве плашат приказните за […]

Tips & Tricks, Повеќе

5 намирници со кои ќе заборавите на целулитот

Целулитот е еден од најголемите непријатели на женското тело. Но, ако внимавате на исхраната, вежбате и редовно консумирате од овие намирници ќе заборавите дека некогаш сте го имале. Не се изгладнувајте, туку консумирајте го следново: Лосос Слободно уживајте во вкусот на здравиот лосос и не дозволувајте да ве плашат приказните […]