Tag: целулит

Tips & Tricks

Овие 3 намирници се главен непријател на целулитот

Еден од најголемите естетски проблеми кај жените е целулитот, но постои и решение! Пред летната сезона жените се загледуваат во огледало и ги забележуваат последиците од зимскиот период. Меѓутоа, вишокот килограми полесно се решава отколку целулитот. Естетски, секако, не е најдобра глетка за око. Затоа ви предлагаме својата исхрана да […]

Препораки

Убијте го целулитот со евтина намирница – само триете и го снемува

Постои моќно оружје за борба со целулитот кој е најголем непријател во периодот на топлото време и летото.Се што ви треба е верувале или не кафе. Имено, земете една шолја талог од кафе, помешајте го со малку маслиново масло и вода, за да добиете убава хомогена смеса, па потоа нанесете […]

Препораки

Чај „2 во 1“ – Го јакне имунитетот и го топи целулитот

Чајот од липа е многу здрав, го јакне имунитетот, а топи килограми и целулит. Сè што ви треба е една шолја на ден за да бидете здрави оваа зима и да не накачувате килограми. Со него се ублажуваат и изгореници. Липата или нејзините цветови се корисни и здрави за подобрување на концентрацијата, […]

Tips & Tricks

Не давајте пари за скапи препарати – домашна крема за целулит и стрии

Направете домашна крема за целулит и стрии, која ќе ги избрише како со волшебно стапче. Се се меша и се загрева, додека восокот не се стопи. Се масира со смесата. Погледнете повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови овде Прочитај и: ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини Направете […]

Видео, Препораки

Совршен задник без целулит – еве што да јадете

Секако за совршен задник, сигнат и без целулит ви треба вежбање, но и правилна исхрана. Еве што да јадете пред и по вежбање. Повеќе рецепти за салати тука За посни и вегетаријански јадења тука

Tips & Tricks, Видео

Како се решив од целулитот за 30 дена? – пробајте и вие, делува

Слушаме за секакви смеси и препарати, како и сокови за слабеење, но не сте сигурни колку успеваа. Полесно е кога ќе чуеме од некој кој навистина загубил килограми.Еве како за 30 дена да се решите од целулитот: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само […]

Tips & Tricks

Овие четири јадења се главен виновник за целулитот!

Летото се ближи, а погледот на телото со целулит им паѓа тешко на многу дами… Познато е дека против целулитот можеме да се бориме единствено кога ќе ја промениме исхраната, ќе воведеме редовно вежбање, козметички третмани и многу течности! Сепак, нутриционистите предупредуваат дека за целулитот виновни се овие четири јадења: […]

Препораки

Со зеленчук против целулит – топете килограми брзо и лесно

Со овие видови зеленчук ќе топите килограми, ќе му кажете збогум на целулитот и ќе имате фит форма.Сладкиот компир е на прво место, има витамини, бета каротенин и калиум и добар е за слабеење, елиминирање токсини и топење на целулитот. Брокулата има алфа липоична киселина и помага при стврднувањето на […]

Препораки

ЦЕЛУЛИТОТ Е МИНАТО: Овој евтин сок ќе ви помогне да се стопите

Со евтин сок кој ќе го направите во вашата кујна, решете се од целулитот еднаш засекогаш. Брзо е едноставно, евтино и лесно за подготовка. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до […]

Tips & Tricks

Кажете му збогум на целулитот: Овој вкусен зеленчук топи килограми

Сите сакаме да имаме убаво тело. Во борбата против килограмите искористете ја брокулата која со своите витамини и минерали ќе ви го одржи телото во фит форма, а воедно и ќе и го подобри здравјето.Брокулата содржи големи количества витамин Ц, диетални влакна и киселина која го стврднува колагенот, поради што […]