Tag: целулит

Повеќе

Целулитот е минато – Ви треба само чај

Целулитот брзо и лесно може да го елиминирате со чај од бреза. Пијте го често чајот кој помага да се разбие целулитот, а исто така масирајте се со кружни движења на подрачјата со целулит со овој чај. Ја подобрува и циркулацијата. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете […]

Tips & Tricks

Елиминирајте го целулитот – Вака ќе бидете без масни наслаги до летото

Најефикасното средство за елиминирање целулит е токму талогот од кафе кој сите го фрламе. Нанесете на влажна кожа и тријте неколку минути.Потоа измијте. По неколку нанесувања ќе има резултат.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената даска за мацкање на Влатко […]

Повеќе

Стопете го целулитот до летото – Ви треба намирница која сите ја фрламе

Постои намирница која е лесно достапна и помага за борба со целулитот кој е најголем непријател на жените. Ви треба само талог од кафе, а постапката е следна: Земете една шолја талог од кафе, помешајте го со малку маслиново масло и вода, за да добиете убава хомогена смеса, па потоа […]

Tips & Tricks

Јадете домати за спас од целулитот – Природно и вкусно решение

Ако сакате да се изборите со целулитот има едно природно решение. Тоа е доматот. Евтиниот и корисен зеленчук помага за да се топи сало, богат е со вода и со ликопеном, пигмент кој спречува пукање на колагенските влакна и кожата ја прави помека, појака и не дозволува избивање на масните […]

Tips & Tricks

Природно решение против целулит – Не давајте пари за скапи креми

Ниедна жена не сака целулит на телото, иако треба да се сака со сите маани и несовршености. Има природен начин да се решите од целулитот. Зелениот чај го забрзува метаболизмот и помага да се топат масни наслаги. Се намалуваат со него ензимите кои произведуваат масни ќелии. Се бори со салото, […]

Tips & Tricks

Летово на плажа без целулит – Помага намирница која ја фрламе секојдневно

Ако и вие мака мачите со целилитот, има еден начин да се спасите од него. Верувале или не, помага талогот од кафе. Не го фрлајте, земете го и со него тријте го подрачјето со целулит. Доволни се 15 минути.   Повеќе вести на Готви.мк:Чоко палачинки со крем од ванила и […]

Препораки

Што смееме да јадеме пред спиење? – Намирници кои не прават сало и целулит

Навечер не се препорачува да се јаде зошто во сонот немаме активност, не трошиме калории и се се таложи на нас. Постојат лесни намирници кои се дозволени пред спиење. Тука се пилешко месо, банани, тиква, кефир и риба. Се јадат и јајца. Масна и брза храна, газирано и тестенини, како […]

Препораки

Сок кој го пржи салото – Се топи целулитот на задникот, стомакот и бутовите

Направете си сами напиток за топење сало. Ви треба литар вода, пола грејпфрут, една мандарина, лист нане и една краставица. Се лупат мандарината, грејпфрутот и краставицата и се сечат ситно, па се ставаат во бокал со водата и нане. Се остава во ладилник навечер и се пие во текот на […]

Tips & Tricks

Најмоќното „оружје” против целулит – само го ставате на кожата, па целулитот се топи сам

Решението за целулит не е во скапи третмани, туку во една намирница која ја има секаде, во сите продавници, аптеки и маркети. Ви треба кокосово масло. Земете кокосово масло, загрејте го малку, па додадете лажица мед. Нанесете на кожа, тријте убаво и оставете да делува 30 минути. Потоа исплакнете. Правете […]

Препораки

Победете го целулитот на природен начин

Здравјето и убавината често одат рака под рака, па затоа треба да обрнеме внимание и како се храниме за да спречиме да имаме целулит и да не се дебелееме. Денеска целулитот не е проблем само кај жените, туку и кај помлади девојки и мажи. Не користете преработени намирници и масно, […]