Tag: цедење

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Нема веќе прскање, лепење и неуредна кујна – Најлесно исцедете лимон

Цедењето лимон не е лесно, лепливо е и неуредно, но има еден трик. Направете дупче со чепкалка или некој остар предмет.https://www.youtube.com/watch?v=fOoDEZd4a4A   Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и […]

Tips & Tricks

Вака ќе исцедите повеќе сок од лимонот – има еден трик

Лимонот за лимонада или цедење ќе даде повеќе сок со еден трик. Пред цедењето ставете го во врела вода на кратко. Навистина делува. Повеќе на Готви.мк:Чајот од шипка како лекБРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]