Tag: цедевита

Видео, Десерти

Освежувачки сладолед од цедевита и портокал

Направете го овој освежувачки сладолед и израдувајте ги вашите деца! Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: https://youtu.be/KuP2hjNZvRk Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа […]