Tag: цврсти

Tips & Tricks

Девојки го имате во кујната: Со една состојка ќе имате цврсти гради

Сите жени сакаат цврсти и дигнати гради, а само една состојка од кујната ќе им го овозможи тоа.Тоа е маслиновото масло кое е многу здраво и има голема примена. Се што треба да правите е да ставите малку масло на дланките, да триете додека не се загрее и да ги […]

Tips & Tricks

ВИДЕО: Сонот на секоја девојка – маска за здрави и долги нокти

Маслиново масло и лимон се лекот за вашите нокти да не бидат кршливи. Со оваа магична смеса која може евтино да ја направите во својата кујна, ќе имате супер здрави и цврсти нокти. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која […]