Tag: цвет

Видео

Видео: За весел и шарен Велигден – Најубава декорација со салфети

За најубава Велигденска трпеза, ви нудиме да направите декорација со салфета во која може да ги ставите Велигденските јајца, бонбони, украси, или едноставно да ги ставите во чиниите за Велигденскиот ручек. Се е прикажано во видеото, ви требаат салфети во различни бои.   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Велигденски јајца со ружички […]

Видео, Главни јадења

ВИДЕО: Од мини питички направи пита во форма на цвет – вкусот бесценет!

Направи пита во форма на цвет полна со месо од кое ќе си ги излижете прстите. Ви требаат тесто, мелено месо, малку кромид, зачини, кашкавал и добивате супер вкус со одличен изглед. Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко […]