Tag: цветаат

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Растенијата ќе ви цветаат како „луди” – Направете сами смеса за во земјата

Ако сакате цвеќето и растенијата дома да ви цветаат како никогаш до сега, има мал домашен и евтин трик.Земете кора од банана, талог од шолја кафе и земете две лушпи од јајца, па се сомелете во блендер.Ставете ја смесата во земјата на растенијата и нема да овенат ни лете ни […]