Tag: хумус

Главни јадења

Јајца со хумус за доручек

Вкусен доручек кој брзо се прави. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни […]

Салати

Намаз од цвекло: Лек за црниот дроб

Цвеклото е зеленчук преполн со нутритивни својства преполни со влакна, антиоксиданси и супстанци кои се корисни за здравјето на црниот дроб. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите […]

Салати

Најздравиот намаз на светот: Ви откриваме оригинален рецепт за хумус

Намаз кој ќе го обожава целото семејство! Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен […]

Видео, Главни јадења

Хумус од леблебија – три вкусови – хроно рецепт

Рецепт за одличен хумус од леблебија, доволно е да направите поголема количина од основниот хумус, поделете на помали делови и во секој ставете зеленчук, зачини и ароми кои ги сакате. Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на „Шерпица“: За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови кликнете […]

Tips & Tricks, Видео, Посно и веге, Предјадења, Препораки

ВИДЕО: Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз

Сè што ви треба се неколку состојки и желба за готвење. Откако еднаш ќе го направите, желбата постојано ќе ви доаѓа 🙂 Деталите во видеото: За повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови кликнете тука Повеќе посни и вегетаријански рецепти прочитајте тука Прочитај поврзани Gotvi.mk поврзани рецепти: Брзи друштвени […]