Tag: хот дог

Видео, Главни јадења

Одличен рецепт за вкусен хот дог со сланиниа

Често ќе го правите по овој рецепт. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ а „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Главни јадења

Рецепт за совршен хот-дог

Постојано ќе го правите на овој начин. Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ а „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења, Предјадења

Појадок или мезе: Овој ден почнете го со брз рецепт

Направете вкусно мезе или појадок за сите сетила. Хот дог пирошки, кои се вкусни и вреди да се пробаат. Еве како да ги направите: Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со […]

Главни јадења

Најдобриот рецепт за хот дог

Едно од омилените фаст фуд јадења е секако ход дог. Еве како да го искомбинирате за да биде највкусен. Француски начин Дижон сенф, сино сирење и мешавина од зачини. Американски начин Сечкан кромид, домат, сенф, слатко-солен сос, краставички, пиперки. Мексикански начин Сечкано авокадо, мајонез, сечкан домат, крцкава сланина, сечкан кромид […]

Главни јадења

Аргентински хот дог во лут сос: Вкус кој се памети

Овој хот-дог нема врска со оние кои ги купувате – многу е подобар!   Добар апетит! Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: […]

Видео, Главни јадења

Рецепт за највкусниот хот-дог (ВИДЕО)

Овој рецепт можете да го направите за доручек, вечера или како оброк за ручек, навистина е сјаен и сите ќе го обожаваат. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете […]

Главни јадења, Препораки

Домашен хот-дог

Брз и лесен домашен рецепт со кој ќе го приготвите едно од највкусните јадење – прочуениот хот-дог. Добар апетит! Повеќе рецепти со производите на Пекабеско погледнете ТУКА Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Солена торта од компири Солена торта со зеленчук, шунка и кашкавал Пиперки со кулен и кајмак – Рецепт со […]

Главни јадења

Гответе со љубов: Мини хот-дог мафини

Направете вкусен солен деликатес со виршли. Ви треба малку време и труд за супер закуска. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка   […]

Видео, Повеќе

КАЛОРИСКА БОМБА: Спои хамбургер и хот дог и доби…

Ова видео покажува јадење кое е повеќе од калориска бомба. Тие споија хот дог и хамбургер и добија Хамдог.Би го јаделе ли?   Team Hamdog feeding the masses at ECU Open Day. A video posted by Hamdog (@hamdog) on Jul 17, 2016 at 4:57pm PDT Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како […]

Видео, Главни јадења

Направете домашен хот-дог за само 10 минути! (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ретки се оние кои не сакаат хот-дог, а освен во рестораните за брза храна, можете да го подготвите и дома, и тоа за само 10 минути! Подготовката е многу едноставна, а објаснета е чекор по чекор во ова едноминутно видео: Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за […]