Tag: хопла

Главни јадења, Деликатеси

Брз деликатес ручек од неколку состојки – Рецепт кој ќе го зачувате!

Во модерното општество постојано ни недостасува време. Растргнати помеѓу обврските, најмалку време ни останува да зготвиме ручек. Gotvi.mk Ви препорачува многу вкусен деликатесен ручек кој многу лесно и брзо се приготвува. Еве што ви е потребно и како да го направите: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Гурманско мелено пилешко […]

Десерти

БРЗО И ВКУСНО: Бомбици со ресана и хопла

Направете нешто поинакво во кујната, супер десерт со хопла и ресана. Повеќе на Готви.мк: Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а […]

Tips & Tricks, Главни јадења

Рецепт кој го менува животот – направете ручек со три состојки

Ако сте изморени од комплицирани рецепти кои постојано го трошат вашето време и вашиот труд, ова пилешко ќе ви биде најомилениот рецепт во вашата кујна. Спремањето на вкусен ручек никогаш не било полесно. Само три состојки ви се потребни за овој добар рецепт: 500 грама пилешко филе, 1 литар павлака за […]