Tag: херпес

Tips & Tricks

Болката ќе ја снема – лекот за херпес се крие во кујна

Херпесите се појавуваат често, навистина се болни и не изгледаат убаво. Се што ви треба е млеко. Ставете облоги од млеко кое ќе го ставите на памук, а пред тоа ќе биде на собна температура. Ставете го на херпесот, па исперете со вода. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Сода бикарбона – замена […]

Tips & Tricks

Најевтин лек за херпес кој се прави дома – Поминува за ден до два

Херпесот е навистина невкусно и болно искуство, па сите бараме начин како да се решиме побрзо од него.Се што ви треба имате дома во кујната. Оваа паста лесно и брзо се прави, евтина е и најважно од се, делотворна. Потребна ви е една лажичка пченично брашно и малку вода, колку […]

Препораки

Ги ублажува болката и воспалението: Домашен лек за херпес

Сите знаеме колку е болно да имаме херпес, боли и не е воопшто пријатно, а се мачиме со денови. Постои лек кој може да го направите во кујната.1 лажица пченичен скроб и малку вода се се што ви треба. Се мешаат и се добива една густа паста, а таа се […]