Tag: хемороиди

Препораки

Намалете ја болката од хемороидите – Лекот е во кујната

Ако и вие мака мачите со хемороиди кои се голем проблем од кој повеќето се срамат, тогаш маката може да ја намалите со природни состојки од кујната. Има голем број чаеви, а најдобри против болка се чајот од коприва, ѓумбир и чај од невен. Овие чаеви ќе ве смират. Прочитај […]

Препораки

Проблемот од кој многумина се срамат – решете го со намирница од кујната

Хемороидите се голем и болен проблем, но за среќа има решенија од кујната кои многу помагаат. Се лупи, се мие и се сече компир на стапчиња и се става во ладилник. Се ставаат на болното место компирите три до пет дена по 30 секунди. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка […]

Повеќе, Препораки

Една состојка од кујната може да биде лек за хемороиди

Болниот проблем со хемороидите понекогаш може да се реши и без лекови и скапи препарати, а спасот е во евтина намирница од кујната. Потребна ви е оваа намирница: јаболков оцет разреден со малку вода, Ставете од мешавината на газа, па ќе го ставите на болното место. При лекувањето јадете помалку […]

Tips & Tricks

Лек за хемороиди, акни и чир – веднаш делува

Направете природен лек за хемороиди, чир и акни, лечи се. Се ставаат листовите во стаклен сад со масло и откако ќе отстои 2-3 недели смесата, маслото се процедува и се нанесува на болните места. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој […]

Видео, Препораки

Излечете ги хемороидите со зеленчук кој чини 20 денари

Ако имате проблем со хемороидите, кои стануваат се почеста појава, имаме евтино, брзо и делотворно решение за вас.Се што ви треба се компири, а еве го и рецептот:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]