Tag: хамбургер

Главни јадења

Рецепт за вкусен хамбургер

Направете хамбургер по овој рецепт и ќе бидете воодушевени! Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка мучкалица со ориз Брза диета според вашата градба на тело Кое е […]

Повеќе

Направете ги вашите хамбургери совршени со овој специјален сос

Сос за надополнување на вкусот на вашите омилени хамбургери… Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо  

Главни јадења

Пилешки хамбургери со тиквица

Идеален рецепт за брзо и вкусно јадење… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Tips & Tricks

Ви откриваме кој е најнездравиот прилог кој можете да го ставите во хамбургер

Постои еден додаток кој треба да го избегнувате! Иако прилозите прават да плескавицата биде уште повкусна, еден по секоја цена би требало да го избегнувате, а не се работи за павлака или мајонез. Всушност, се работи за еден од „здравите“ прилози кој речиси секогаш се наоѓа во лепињата, а тоа […]

Видео, Главни јадења

Странците „полудеа“ по српска традиционална плескавица – еве како се прави! (ВИДЕО)

Српскиот хамбургер, попознат како плескавица, со еден збор, за туристите е експлозија од вкусови. Еве што е потребно за една врно подготвена српска плескавица… Во видеото во прилог погледнете како се подготвува овој српски специјалитет: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен […]

Видео, Салати

ХАМБУРГЕР САЛАТА – Нема да верувате, повеќе од специјалитет  

Иако сите сме научени на зелена, шопска, мешана салата, кои се лесни и полни витамини, овој пат ви нудиме еден малку поинаков и необичен специјалитет. Направете хамбургер салата, која има совршен вкус. За неа ви требаат килограм мелено месо, лебчиња за хамбургер, зелена салата, француски сос за салата, кечап, мајонез, […]

Главни јадења

Пикантен хамбургер каков што не сте пробале!

Покрај сочното месо ќе уживате и во здравите прилози. Повеќе на Готви.мк: Посно: Палачинки без зејтин Палачинки за 3 минути Палачинки со мед и ореви Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт Палачинки на кои не можете да им одолеете Џиновска блага палачинка    

Видео, Повеќе

КАЛОРИСКА БОМБА: Спои хамбургер и хот дог и доби…

Ова видео покажува јадење кое е повеќе од калориска бомба. Тие споија хот дог и хамбургер и добија Хамдог.Би го јаделе ли?   Team Hamdog feeding the masses at ECU Open Day. A video posted by Hamdog (@hamdog) on Jul 17, 2016 at 4:57pm PDT Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како […]

Повеќе

165 килограми – Еве го најголемиот бургер во светот (ВИДЕО)

Срушен е Гинисовиот рекор во правење на најголемиот бургер во светот. Новиот најголем бургер тежи наверојатни 165 килограми. Погледнете како изгледа и како беше приготвен: Прочитај рецепти на Gotvi.mk: Вистински специјалитет – Бургер од растурено пилешко со барбекју сос Салата која летово ќе ја правите секој ден Англиски погачици со чедар […]

Десерти

ВИДЕО рецепт: Направете хамбургер мафини

Направете вкусни хамбургер мафини кои имаат сладок вкус 🙂  Подготовката на вкусниот десерт погледнете ја во следното видео: Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како […]