Tag: фудбал

Повеќе

(ВИДЕО) Роналдо слета во Скопје, а еве ја неговата тајна за топ форма

Тимот на Реал Мадрид пред еден час слета на аеродромот во Скопје: Манекенска диета – тоа тајната на фудбалерот Кристијано Роналдо, кој како што пишуваат светските медиуми нема намера брзо да се пензионира од активното играње фудбал. Медиумите тврдат дека Роналдо го открил решението – секоја година со помош на […]

Tips & Tricks, Повеќе

Роналдо нема намера да се пензионира – Еве која е неговата тајна за топ форма

Манекенска диета – тоа тајната на фудбалерот Кристијано Роналдо, кој како што пишуваат светските медиуми нема намера брзо да се пензионира од активното играње фудбал. Медиумите тврдат дека Роналдо го открил решението – секоја година со помош на диети сели кон губење на еден килограм од мускулната маса со цел […]

Препораки

Јадете кикирики – Нивната хранлива вредност ќе ве изненади

Одлично одат со пиво, друштво и фудбал, а освен што се добри за забава, кикириките имаат и бројни придобивки за вашето здравје.Јадењето кикирики го намалува ризикот од дебелеење и помага во процесот на слабеење. Кикириките во себе имаат бројни хранливи состојки кои прават да се чувствуваме сити и помалку да […]

Главни јадења

Супер одат со пиво и фудбал: Поховани зденки

Одлични се во комбинација со ладно пиво и добар фудбал во вашиот дом. Ако сакате да направите нешто специјално за пријателите додека следите Европско, и да навивате за својот тим, еве го нашиот предлог.Направете брзи и лесни поховани зденки. Поврзани вести на Gotvi.mk: Поховани зденки Пржени лепчиња – омилениот викенд […]

Главни јадења

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

Супер комбинација со фудбал и пиво. Овој рецепт на Мартина ќе му даде многу повеќе смисла и страст на заедничкото навивање за омилениот тим 🙂 СОВЕТ: Доколку сакате погуст бешамел сос – додадете брашно, или пак, доколку сакате сосот да е поредок – додадете повеќе млеко. На здравје! Прочитај поврзани […]