Tag: фритули

Видео, Десерти

Неодоливи фритули

Не постои некој што ќе одолее на овој десерт. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна […]

Видео, Десерти

Фритули – мини крофнички: Брзи, меки и не впиваат масло

Одличен рецепт за фритули… Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт за облоги од ѓумбир кои […]

Десерти

Брзи фритули со јогурт: Пржено традиционално тесто кое се топи во уста

Фритулите се традиционален специјалитет кој се подготвува во приморскиот дел од Хрватска, а многу се слични на крофните. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]