Tag: фритата

Главни јадења

Подобро од мусака: Фритата со компири и мелено месо 

Направете компир фритата со мелено месо. Готви со љубов и уживај во храната 🙂 Еве како треба правилно да се мие зелената салата Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Салата Примавера ПОСНО: Свежа пролетна салата Енергетска салата Свежа салата со моцарела Освежителна салата Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати? […]

Главни јадења

Вистински летен специјалитет: Брза фритата со домати и фета сирење

Брз рецепт за летна фритата, мирисна, вкусна и едноставна за подготовка. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација 10 „убијци“ на вишокот калории Диетално: Домашни брускети […]

Главни јадења

Фритата со спанаќ и горгонзола: Вкусен оброк за деца и возрасни

Поедноставно јадење тешко ќе пронајдете, а полно е со протеини. Можете да го послужите како доручек или како прилог со главното јадење за ручек. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Главни јадења

Фритата: Брз и здрав италијански доручек

Фритата е јадење кое потекнува од Италија. Тука се комбинира зеленчук со јајца на начин кој потсетува на класичен омлет, но јадењето задолжително се пече во рерна. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми […]

Главни јадења

Лесен ручек за 15 минути: Сочна фритата од зеленчук и сирење

Најбрзиот летен ручек кој ќе ве изненади со преубавиот вкус…   Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула