Tag: франчезе

Видео, Главни јадења

Пилешко франчезе: Научете како се подготвува овој светски специјалитет

Подгответе го ова вкусно јадење и уживајте! Добар апетит! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко