Tag: француски

Повеќе

Француски мајонез

Направете совршен француски мајонез.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со ориз и пилешко […]

Главни јадења

Деликатес на денот: Француски компир

Направете француски компир. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Едноставно, а вкусно: Рецепт за варена пченка со зачини Печена пченка со мексикански сос Лесна салата со пченка ИДЕАЛНА ЛЕТНА САЛАТА: Туна со тестенини и пченка КОЈ Е ГЛАДЕН? Пченкарни мафини со виршли (ВИДЕО) Стави пченка во тава – овој ручек ќе ви стане […]

Главни јадења

Компирчиња со презла – брз рецепт на француски начин

Супер вкусен компир со презла, на француски начин. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Луди компири од рерна Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата

Главни јадења, Деликатеси

Компир на француски начин: Една евтина состојка менува се

Направете компир на француски начин. Ова е супер деликатес по бугарскиот компир кој беше хит.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Мусака со спанаќ Мусака од карфиол Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Десерти, Посно и веге

Вкусен француски ролат – Деликатесен десерт за празникот

Направете вкусен француски ролат кој сите со сласт ќе го изедат. Ова е рецептот за неговата подготовка: Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]

Видео, Деликатеси

ДЕЛИКАТЕС: Бугарскиот беше хит – компир на француски начин

Навистина вкусен и брз ручек кој ќе биде за неколку минути на трпеза. Совршен по напорниот работен ден. Еве што ви треба:   Повеќе на Gotvi.mk: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Рецепт за облоги од ѓумбир кои го […]

Главни јадења

Потпечен француски компир – тава со преубав вкус

Направете компир на француски начин од кој сите ќе бараат репете. Овој ручек ќе го израдува вашето семејство. Поврзани вести на Готви.мк: ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо […]

Десерти

Рецепт за единствените Макаронс колачи

Макаронс се француски колачиња кои стекнаа голема популарност во светот. Рецептот за Макаронс колачињата е многу едноставен. Пред да почнете со подготвувањето на Макаронс, извадете ги јајцата од ладилникот и оставете ги на собна температура 24 часа. Ако не можете да најдете бадемово брашно, тогаш сомелете бланширани бадеми, важно е […]